
ne. Aby zapoznać pracowników z zasadami dotyczącymi ich specyfiki pracy, przeprowadza się szkolenia BHP. Nie są one ważne bezterminowo, a co za tym idzie należy je powtarzać co określony czas. Outsourcing BHP sprawdzi się w każdej firmie zatrudniającej do 100 pracowników, ponieważ polega na wydzielaniu pewnych procesów w firmie i zleceniu ich wykonawcy z zewnątrz.
Bezpieczeństwo i higiena pracy przy stanowisku
Bezpieczeństwo i higiena pracy przy stanowisku są bardzo ważnym aspektem dnia codziennego każdej firmy. Zapewniają one nieprzerwany tok pracy przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa i komfortu pracy.
Dlatego też nierozerwalnym elementem każdej działalności powinno być regularne przeprowadzanie szkolenia bhp, nie tylko w ramach instruktarzu stanowiskowego, ale i w ramach wdrażania pracownika w struktury firmy.
Firmy oferujące outsourcing bhp są doskonałym wyborem dla małych i średnich przedsiębiorstw.
Szkolenie nowych pracowników
Nie każde przedsiębiorstwo posiada własnego pracownika odpowiedzialnego za szkolenia BHP. Jeśli jest to mała firma, dużo korzystniejsze jest dla niej znalezienie firmy świadczącej usługę znaną jako outsourcing bhp. Szkolenie BHP jest obowiązkowe dla każdego pracownika, bez różnicy na jakim stanowisku. Część z nich, zwłaszcza dla pracowników specjalistów, na przykład elektryków czy operatorów maszyn budowlanych, wymaga specjalistycznej wiedzy i przeprowadzone może być tylko przez specjalistów z dziedziny BHP.
Od wykonywanego zawodu zależy częstotliwość kursów.
W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się outsourcing BHP. Głównym celem szkolenia BHP jest zapoznanie pracowników z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy. Wszystkie osoby, które podpisały umowę o pracę muszą koniecznie przejść szkolenie BHP. W określonych odstępach czasu należy powtarzać kurs BHP, ponieważ nie jest on ważny bezterminowo. Przed przystąpieniem do pracy odbywa się szkolenie wstępne BHP. Należy pamiętać, że jest ważne maksymalnie przez 12 miesięcy. Od wykonywanego zawodu zależy częstotliwość kursów.