iezastosowaniu się do obowiązujących przepisów drogowych. Jednym z urządzeń, którego celem jest edukacja kierowców, jest symulator zderzeń. Innym urządzeniem, które również imituje wypadek drogowy, jest symulator dachowania. Symulacja wypadku drogowego ma na celu uświadomienie kierowców, a także umożliwienie im doświadczenia na własnej skórze tego, jakie mogą być skutki nieostrożnej jazdy. Symulacja wypadku drogowego może być przeprowadzana na różnego rodzaju wydarzeniach związanych z bezpieczeństwem, jak na przykład Safety Day w firmie. Zarówno symulator dachowania, jak i symulator zderzeń są wynajmowane przez specjalną firmę, która zajmuje się kwestiami związanymi z bezpieczeństwem w miejscu pracy oraz na drodze. Doświadczenie symulacji wypadku drogowego może spowodować, że wielu kierowców zacznie zwracać baczniejszą uwagę na bezpieczeństwo podczas prowadzenia samochodu.
Wynajem symulatora dachowania
Stymulator dachowania jest narzędziem używanym przez firmy zajmujące się bezpieczeństwem w miejscu pracy oraz na drogach. Wynajem symulatora dachowania może być bardzo przydatną usługą w wielu sytuacjach, jak na przykład podczas organizowania różnych wydarzeń związanych z uświadamianiem kierowców o zagrożeniach. Symulator dachowania pozwala na doświadczenie sytuacji, w której samochód znajduje się w odwróconej pozycji na skutek wypadku z dachowaniem. Symulacja dachowania jest przeprowadzana w całkowicie bezpiecznych i kontrolowanych warunkach, jest więc dobrym sposobem na uświadomienie kierowców o możliwych skutkach wypadku, w którym może dojść do dachowania pojazdu. Wynajem symulatora dachowania na różnego rodzaju wydarzeniach i spotkaniach pozwala na szerzenie wiedzy wśród kierowców oraz pracowników o niebezpieczeństwach nieuważnego prowadzenia samochodu. Głównym celem korzystania z symulatora dachowania jest edukacja oraz poszerzanie wiedzy o wypadkach drogowych, które mogą wynikać z nieostrożnej jazdy samochodem.
Usługa prowadzenia zajęć z bezpieczeństwa drogowego
Firma zajmująca się szeroko pojętym bezpieczeństwem może oferować usługę przeprowadzania zajęć z zakresu bezpieczeństwa drogowego. Przeprowadzanie zajęć dotyczących bezpieczeństwa drogowego jest związane z korzystaniem z takich urządzeń, jak symulator dachowania, symulator zderzeń czy alkogoogle. Każde z tych urządzeń pozwala na uświadomienie kierowców o różnych niebezpieczeństwach mogących wystąpić na drodze, czy to na skutek wypadku, czy też nieprzemyślanego działania. Symulacja dachowania pozwala na doświadczenie sytuacji, w której samochód obraca się wokół własnej osi lądując na dachu. Symulator zderzeń ma na celu prezencję tego, jakie szkody może wyrządzić zderzenie czołowe, nawet przy stosunkowo niewielkiej prędkości. Natomiast alkogoogle uświadamiają kierowców o wpływie spożywanego alkoholu na nasz organizm, co przekłada się na wolniejszy czas reakcji, zmniejszoną koncentrację oraz zaburzenie poczucia równowagi. Zajęcia z zakresu bezpieczeństwa drogowego mogą być przeprowadzane na różnego rodzaju wydarzeniach związanych z bezpieczeństwem w firmie.
Jak wygląda symulator zderzeń
Symulator zderzeń jest specjalnym urządzeniem, które pozwala na doświadczenie na własnej skórze powagi zderzenia czołowego. Symulator zderzeń składa się z fotela kierowcy, który jest ustawiony na pochylonej platformie. Głównym założeniem symulatora zderzeń są cele edukacyjne, ponieważ skorzystanie z takiego symulatora uświadamia kierowców, ale nie tylko, o możliwych niebezpieczeństwach wynikających z czołowego zderzenia. Fotel w symulatorze zderzeń porusza się z prędkością 15 kilometrów na godzinę w chwili zderzenia z nieruchomą przeszkodą. Większość uczestników biorących udział w symulacji twierdzi, że prędkość ta była znacznie większa. Firmy zajmujące się ogólnie pojętym bezpieczeństwem często posiadają opcję wynajmu symulatora zderzeń oraz symulatora dachowania. Symulator zderzeń pozwala wielu osobom na uświadomienie sobie niebezpieczeństwa zderzenia z innym obiektem na drodze przy większej prędkości. Symulator zderzeń z pewnością pomaga w uświadomieniu wielu kierowców , mimowolnie zmuszając ich do zachowania większej ostrożności na drodze.